Aylık arşivler: Nisan 2018

Yazlık Bebek Giysileri Seçimi

Yazlık Bebek Giysileri SeçimiBebek cildi yetişkin cildine göre daha hassas bir yapıdadır bu yüzden bebeklere giyisi seçerken daha dikkatli olmak gerekir. Bebek giysileri rahat ve kullanışlı olması gerekir.

Hassas bir bebek cildi için pamuklu kumaşlar seçilmelidir pamuklu kumaşlar bebeklerin cildinin nefes almasını sağlar sıcağa karşı vücudu korur bebekler için her mevsim pamuklu giyisiler kullanabilirsiniz. Sert kumaşlardan yapılan giyisiler bebeğin korumasız teninde kızarıklıklar oluşmasına neden olur.

Kıyafetlerin yanlış seçilmesi sonucu bebeklerinizde alerjik durumlar oluşabilir kol ve bacak altında pişmeler, deride yanma ve kaşıntılar oluşabilir. Sentetik karışımlı kumaşlar ve kimyasal boyalı kıyafetler bebeklerin deri solunumunu engeller bebekler daha sık terler ve hasta olur kumaş seçerken kumaşın hava almasına ve vücudu terletmemesine dikkat etmelisiniz.

Bebeklerin hareket özgürlüklerini kısıtlamamak için vücuda yapışmayan rahat kumaşlar tercih etmelisiniz bebek giysileri yaşa göre değil vücut yapısına ve kilosuna göre alınmalıdır.  Yaz aylarında bebeklerinize açık renkte ve pastel tonlarda giysi almalısınız aşırı parlak renkler bebeklerde huzursuzluğa neden olabilir. Koyu renkler çocuğunuza üzüntü verebilir koyu renkler güneş ışığını kendisine çeker buda bebeğinizin hemen terlemesine neden olur.  Yüzde yüz pamuk ve penye ipekten yapılan eşofmanlar bebeğinizin yaz boyu rahat etmesini sağlayacaktır kolay kombine olan kısa kollu atlet ve tişörtler yaz sıcağında bebeğinize uyum sağlayacaktır.

Vizyona Girecek Filmler

Vizyona Girecek FilmlerBu ay vizyona girecek filmlerden 6 tanesini sizin için seçtik. Sinema severlerin merakla beklediği filimler şunlardır:

1- SONSUZ AŞK: Yönetmenliğini Ahmet Katıksız yaptığı filimde Fahriye Evcen, Murat Yıldırım ve Filiz Ahmet’in rol aldığı Sonsuz aşk filmi izleyicilerle buluşacak. Filimde Fahriye Evcen kardeşiyle küçük bir düzen kurar. Kurduğu düzende Zeynep karakterini canlandırır. Murat yıldırım ise genç yaşta profesör olan cerrah Can ismi ile karşımıza çıkar. Komedi ve dramı bir arada işleyen film hiçbir ortak noktası olmayan iki insanın aşk hikayesini anlatıyor.

2- BEYAZ BALİNA: Dram türündeki filimde farklı hayatlar yaşayan Anadolunun bir köyünde yolları kesişen Ali ile Vahap adında iki çocuğun önce düşman olup sonra dost olduğu ilişkilerini anlatıyor.

3- HAYAT: Bilim kurgu filim türünden birisi olan filimde Mars uzay istasyonunda görev yapan 6 kişinin tek hücreli bir varlığı keşfetmesini konu alır.

4- OTOBAN: Aksiyonu ve kaçışı bol olan filimde soyguna bulaşan ve işleri ters giden acımasız bir çete liderinden kaçmaya çalışan bir gencin sevgilisini çeteden korumaya çalışmasını konu alır.

5- YAŞAM SANATI:  Amerika’nın küçük bir kasabasında yaşayan bir çocuğun sanatla tanışmasını konu alan filimde  yaşam sanat kavramını izleyicilere çok iyi anlatır.

6- POWER RANGERS: Yaptıkları keşif sonrası süper güçleri kazanan 5 lise öğrencisinin hayat hikayesini perdeye alıyor.

Tüketici Çılgınlığına Son Verin

Tüketici Çılgınlığına Son VerinMarkete gitmeye karar verdiniz elinizde bir alışveriş listesi yoksa markete girdiğinizde ciddi zararlar edebilirsiniz. İhtiyacınız olan olmayan bir çok şeyi alabilirsiniz bu anlamda markete giderken mutlaka bir listeniz olmalıdır tüketici çılgınlığına son vermelisiniz.

Bir alana 1 tanesi bedava kampanyası tüketici çılgınlığını arttırmaktadır bir ürüne 1 tane ihtiyacınız varken size 2 tane ürün satmayı hedefleyen bu kampanya sizi ciddi masraflara sokmaktadır. Küçük bir indirim uygulanır. Sizde bu indirime kanıp aynı üründen 2 tane alırsınız oysaki o ürünün son kullanma tarihi yakındır bozulması ürünün tazeliğinin gitmesi yakındır alım yaparken bu durum mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Tüketici çılgınlığına son vermelisiniz bir ürün indirime girmişse onu almak zorunda değilsiniz o ürüne ihtiyacınız olup olmadığınızı düşünmelisiniz. Sırf indirime girdi diye bir ürünü almak mantıklı bir hamle değildir o ürün sürekli kullandığınız ve aldığınız bir ürünse alabilirsiniz bunun dışında ayda yılda bir kullandığınız  ürünse o ürünü ihtiyacınız olduğu zaman almanız mantıklıdır.

Toplumda İtibar Görmek

Toplumda İtibar GörmekToplumda itibar görmek herkes tarafından sevilmek yaşam gayemizden birisidir itibar görmek insanın ruhunu okşayan bir durumdur. İnsan şeref namus ve itibarı için yaşar bir çok insanın hayatta en büyük korkusu toplumdaki itibarının zedelenecek duruma düşmesidir peki toplumda itibar nasıl sağlanır bu yazı dizimizde toplumda itibar görmeyi anlatacağım.

Toplumda itibar görmeniz için topluma kendinizi sevdirmelisiniz toplum her zaman mazlumun yanında yer almıştır bu yüzden iyi insan olmak güler yüzlü olmak ve ezilenin haksızın yanında yer almalısınız. Toplum için faydalı işler yapmalısınız bunu yaparken gösterişten uzak durmalısınız toplum çok hassastır yaptığınız eylemlerin gösteriş için mi yoksa içten gelinerek yapılan bir eylem olup olmadığını kısa sürede anlar.

Toplumsal faaliyetlerin içinde yer almalısınız düğün cenaze gibi toplu etkinliklere katılmalısınız bu etkinliklerde uygun tavır ve davranışlar sergilemelisiniz insanların acısını paylaşmalısınız sevinçlerine ortak olmalısınız toplumu bölecek kutuplaştıracak söz ve eylemlerden uzak durmalısınız sözünüzün ardını arkasını iyi bilmeli konuşmadan önce 2 defa düşünmelisiniz.

Toplum tarafından sevilen birisi olmak için illa çok paranızın olmasına gerek yoktur bir çok insan paran varsa herkes seni sever yanında olur paran yoksa kimse yanında olmaz düşüncesine sahiptir bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Paranın açamadığı kapılar vardır ne kadar paranız olursa olsun toplumda iyi bir insan olup doğru hareketler sergilemezseniz toplum sizi sevmez ve bağrına basmaz.

Taşımacılıkta Profesyonel Çözümler

Taşımacılıkta Profesyonel ÇözümlerHayat zorlu bir süreçtir bu süreçte yaşam bizi nereye sürüklerse oraya gitmek zorundayız insan hayat boyu ekmeğinin peşinde koşar bu koşuşturmanın doğal bir süreci olarak sürekli taşınmak zorunda kalabilir. Her taşınma insanlar için bir zulüm haline gelir eşyaların paketlenmesinden tutun taşınmasına kadar her aşamada insan büyük yıpranmalar yaşar.

Zorlu nakliyat olarak yaşadığınız tüm sıkıntıların farkındayız sıkıntılarınızı gidermek için bütün ayrıntıları önceden düşünerek taşıma ekibi oluşturduk ekibimizi oluştururken müşteri memnuniyeti odaklı bir ekip oluşturduk ekibimizde yer alan elemanları alanında uzman ve eğitimli kişilerden oluşturduk ekibimizin elemanları günübirlik çalışan kişiler olmayıp maaşlı elemanlardır. Bu yüzden ekibimizin müşterilerine karşı herhangi bir olumsuz yaklaşımı olamaz.

Zorlu nakliyat olarak eşyalarınızı taşırken kendimize ilkeler belirledik tüm hizmetlerimizi hiçbir müşterimizi ayırt etmeksizin bu ilkelere sadık kalarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz.

Zorlu nakliyat olarak çalışma ilkelerimiz şunlardır:

1- ZAMANINDA TESLİMAT: Taşımacılık sektöründe yaşanan en büyük sıkıntılardan birisi zamanlama konusudur. Bütün eşyalarınız kamyonumuza yüklü iken gideceğiniz şehirde yaşayacağınız sıkıntıların farkında olan ekibimiz hiçbir vakit kaybetmeden güvenilir bir şekilde size verilen süreye sadık kalarak eşyalarınız zamanında taşınır.
2- SİGORTALI TAŞIMA: Taşıma konusunda en büyük tereddütlerden birisi ya eşyalarımın başına bir iş gelirse endişesi olmuştur. Bu anlamda nakliyat şirketimiz mağdur olmamanız için sizinle önceden sigorta anlaşması imzalar. Yük emtea sigorta şirketi ile anlaşmış olan firmamız eşyaları taşımadan önce ekspertiz firmamız tarafından eşyalarınızın bedeli hesaplanır. Herhangi bir aksilikte bütün eşyalarınızın bedeli sigorta şirketi tarafından karşılanır. Taşıma işlemi bittikten sonra ekibimiz kırılan dökülen eşyalarınızı tespit edip zararınızı karşılamayı ilke edinmiştir.
3- UYGUN FİYAT: Ekibimizin elemanları maaşlı elamanlar olmadığı için size taşımacılık konusunda en uygun fiyatı veriyoruz. Ekipmanlar, araçlar ve elemanlar bize ait olduğu için taşınma maliyetinizi minimum düzeye indiriyoruz. Birçok firma elemanlarını iş oldukça topladığı için maliyet boyutu artmaktadır. Kamyonu, elemanı ve ekipmanı kiralayan bir firmanın size uygun fiyat vermesi imkansızdır.
4- MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ: Taşıma sektöründe en sık karşılaşılan sorunlardan birisi evinizi taşıyacak ekibin iş öncesinde sizinle son derece kibar bir konuşma yaptıktan sonra iş sırasında ve iş sonrasında aynı inceliği göstermemesidir. O zaman anlıyorsunuz ki kişi işi alabilmek için size kibarlık oyunu oynamıştır. Firmamızın bu kadar güçlü ve öncü firma olmasının en önemli sebebi memnun ettiği müşteri kitlesidir. Bizi ayakta tutan en büyük güç memnun ettiğimiz müşterilerimizin bize referans olmasıdır. Memnun kalan her müşterinin bizi eşine dostuna tavsiye edeceği bilincindeyiz. Bu tavsiyelerin bizi nakliyat sektöründe zirveye getireceğini çok iyi biliyoruz. O yüzden çalışma prensibimiz olarak ” insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederiz” sözünü kendimize düstur edindik.
5-HER KONUDA DESTEK: Paketleme, taşıma, montaj gibi bir çok konuda size yardımcı olmayı kendimize vazife edindik. Eksper ekibimiz bütün eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınması için ön çalışma başlatır. Eşyaların durumuna göre uygun araç belirler. Sizinle iş öncesi bir sözleşme imzalar. Sözleşme size verdiğimiz sözlerin güvence altına alınması içindir. İş sonrası mağdur olmamanız için sözleşme yapılır. Bütün eşyalarınız sigortalanır. Teslimat günü saati belirlenir ve bu süreye sadık kalınır. Teslimat yapıldıktan sonra bütün eşyalarınızın montajı yapılır. İş bitiminden sonra eşyalarınızın durumu tespit edilir. Kırılan çizilen tüm eşyalarınız zararlarınız firmamız tarafından karşılanır. İş öncesi iş sırası ve iş sonrası kibarlığı ve nazikliği elinden bırakmayan firmamız size her konuda destek olmayı kendine görev edinmiştir.

Tasarruf Nasıl Yapılır?

Tasarruf Nasıl Yapılır?Tasarruf günümüz insanının artık olmazsa olmaz yaşam felsefesi haline geldi. Yaşam şartlarının zorlanması, para kazanma iş bulma zorluğu, lüks yaşam ve ihtiyaçların artması insanların geleceğe güvenle bakabilmesi için tasarruf yapma gerekliliğini ortaya koydu.  Günümüzde tasarruf yapma teknikleri şunlardır:

1-İndirimleri takip etmek: Ürünler ilk çıktığında pahalı olur erik ilk çıktığında kilosu 100 lirayı  bulur o yüzden erik yazın 2 lira olduğunda yenilmelidir bir ürün mağazaya ilk konulduğunda yüksek fiyattan konur. Ürün sezon sonunda yarı yarıya uygun fiyata satılır bu anlamda indirimleri takip etmelisiniz.

2-Pazarlık yapmak: Ne alırsanız alın pazarlık yapmayı yaşam felsefeniz haline getirin pazarlık sünnettir direk ödeme yerine fiyatları kırarak tasarruf sağlayabilirsiniz bir ürünü direk almak yerine iyi araştırma ve analiz yaparak ürünü uygun yerden uygun fiyata alabilirsiniz.

3-Marka tutkunluğuna son verin: Tanınmamış markaları tercih edin kaliteli bulduğunuz markayı almaya çalışın bazı ürünlerde kişi parayı markaya verir. Bu yüzden markalaşmamış ama çok kaliteli ürünlerin olduğunu unutmayın bu ürünleri bulup kullanmak size ciddi tasarruf sağlayacaktır 150 liralık pantolonu 100 liraya alıp 50 lira tasarruf sağlamış olursunuz.

Sevginiz Dilde Değil Yürekte Olsun

Sevginiz Dilde Değil Yürekte OlsunNe kadar kolay söylenir oldu seni seviyorum lafları. İki buluşmadan sonra yeni tanışan kişiler karşı tarafa seni seviyorum demeye başlıyor. Sözlerin bu kadar kolay dökülmesi sözlerdeki manayı fakirleştiriyor. Sözün değeri kalmıyor. Sevgi öyle kolay bir şey değildir. Birisinden hoşlanabilirsiniz. Elektrik alabilirsiniz. Sevgi zamanla ortaya çıkan bir kavramdır.

Sevgi için kişilerin yaşanmışlıkları olmalıdır. Sevgi dilde değil yürekte başlar. Sevginin yüreğe girmesi öyle bir bakışta olmaz. Bir bakış kalbinizin çarpmasına hızlı atmasına neden olur. Zamanla karşı tarafında size ilgi duyması ile birlikte içinizde sevgi tohumları atılır. Bu tohum zamanla büyür gelişir ve aşka dönüşür.

Sevginiz dilde değil yürekte olmalıdır. Günde 100 defa seni seviyorum sözleri kullanmak yerine karşı tarafı sevdiğinizi eylemlerinizle bakışlarınızla karşı tarafa hissettirmelisiniz. Özel günlerde onun yanında olmalı onu düşündüğünüzü ona değer verdiğinizi göstermelisiniz. Sevgilinizi sürekli düşünmeli onun fikirlerine saygı duymalısınız. Onunla hayatınızı birleştirmeye ne kadar istekli olduğunuzu onu üzmeyeceğinizi söz ve eylemlerinizle göstermelisiniz.

Sevdiğinize sevgili ve saygılı olmalısınız onun seçimlerine saygı göstermelisiniz onun değerli bir birey olduğunu hayatınızın baş merkezinde yer aldığını ona hissettirmelisiniz bunu yaparken de dikkatli olmalısınız. Onu çok şımartıp kendisini prenses peri sanmasını sağlamanız nazlı olmasını ve kendini beğenmesine neden olabilir. Çok yüceltirseniz sizi kendi yanına yakıştırmayabilir eylemleriniz yapmacık olmamalı samimi olmalısınız.

Ölçülü Yaşam Sürmek

Ölçülü Yaşam Sürmekİnsanımızın hayatta en büyük sorunlarından birisi hayatta ölçüyü ve dengeyi kaybetmesidir. Kaybedilen ölçü ve denge insanlara sorun olarak geri dönmektedir her sorun insan ömrünü kısaltan insana mutsuzluk yayan bir unsur olarak hayatımıza hükmetmektedir.

Beslenme konusunda ölçüyü kaybettiğimizde kendini şişmanlık olarak göstermektedir ya da yeterli ve dengeli beslenmediğimiz zaman zayıflar vücudumuzda değişik hastalıklar meydana gelir her şeyde olduğu gibi beslenmede de dengeyi sağlamalıyız vücudumuzun ihtiyacı kadar beslenmeliyiz.

Maddi konularda ölçüyü elden kaçırırsak hayatımızı hep kısıtlı yaşamaya başlarız çok para kazanma hırsı ile hayata sıkıca sarılırsak belli bir süre sonra hırsımızın kurbanı olup elimizdekileri de kaybedebiliriz. Ölçüsüz ve dengesiz para harcamaları maddi dengemizin bozulmasına neden olur belli bir süre sonra artık kendi kendimize yetmez hale geliriz.

Hayat denge üzerine kurulmuştur dengesiz hiçbir unsur hoşgörü ile karşılanmaz çevrenize bakın dengesiz insanlar vardır hal ve hareketleri tutarsız ve yersiz olanlar. Bu tip kişiler toplumda çok itibar görmezler gittikleri yerde kendileri pek sevilmez insanlar onlarla karşılaşmamak için kaçar adım onlardan uzaklaşır sosyal yaşamda insanlarla diyalog kurarken de dengemizi asla kaybetmemeliyiz. İnsanlara yaklaşırken saygımızı ve sevgimizi kaybetmeden ciddiyetimizi bozmadan yaklaşmalıyız.

Kalbinize hükmedecek eş adayınızla diyalog kurarken de bu dengeyi sağlamamız gerekir karşı taraf karşısında güçlü ve dengeli birini görmek ister. Bu yüzden denge hayatımızın noktası olmalı ve dengemizi hiçbir zaman kaybetmemeliyiz.

Ne İstediğini Bilmek

Ne İstediğini BilmekMutlu olmanın formülü nedir diye sormuşlar bir bilgine.  Bilgin tek sözcükle işi özetlemiştir. Ne istediğini bilmek insan ne istediğini bilmediği için hayat boyu mutsuz bir yaşam sürer. Hayatını renklendiremez ve çileler çekmeye başlar.

Ne istediğini bilmediği için hangi okula gideceğini bilmez.  Hayat onu sürükler durur. Mesleğini kendisi değil sınavlardan aldığı puanlar belirler. Meslek seçiminde kendisi hariç herkes söz sahibidir. Anne ve baba belirler ne iş yapacağını. Okuldaki rehber öğretmenin yönlendirmesi ile mesleğini seçer. Üniversiteyi kazanır mesleğini yapmaya başladığı anda pişmanlıklar yaşamaya başlar. Sevmediği bir mesleği yıllarca yapmak zorunda kalır. Zaman doldurmak para kazanmak için sevmeden bir mesleği icra eder.

Ne istediğini bilmeden sever arzularını nefsini doyurmak için hiç tanımadığı birisine evet demenin mutluluğunu yaşar zamanla her şeyin arzu ve nefis olmadığını anlar çok geç kalmıştır birçok şey için çocuk doğmuştur çocuğun hatırına sürdürülür ilişki o etkilenmesin diye katlanılır her şeye bıçak kemiğe dayanıncaya kadar aynı evde iki yabancı gibi yaşamaya devam edilir.

Ne istediğini bilmeden hayat boyu mücadele eder. Hep daha fazlasını kazanayım derken elindekinden olur. Elinde olmayan da kaybedilir borçlanılır sağa sola her şey kaybedilir zamanla para itibar kredi ve yaşama sevinci.  Oysa ne istediğini bilseydi insanoğlu tüm bu yaşadıklarını yaşamayacak hayatı güllük gülistanlık içinde olacaktı.

Müziğin Ritmini Yakalamak

Müziğin Ritmini YakalamakMonoton bir yaşam sürmekten bıkmadın mı? Hayatını renklendirmek yaşadığını nefes aldığını hissetmek istemiyor musunuz? Dünyaya yeni gelmiş bir bebek gibi hayatı yeniden keşfetmek istemiyor musunuz? O halde şu moral bozan içekapanıklığa son vermelisin.

Telefonundan radyoyu aç ve müziğin ritmini yakala. Müzikte sözler içinde kaybolmaya çalış. Her müzik bir duyguyu anlatmak için yazılmıştır. Sende hangi müzik olursa olsun o müzikteki ruhu yakalamaya çalış. Sözlerin anlam yoğunluğuna kaptır kendini. Türkülerle yüreğin çarpsın. Hareketli parçalarla kalbin daha hızlı atsın.

Aşkı mutluluğu ve yaşama sevincini müzikte bulmaya çalış. Sürekli aynı müzikleri dinleyip kendini tekrar etmeyi bırak. Bir müziği sevebilirsin. O müziği 1500 defa dinlemek o müzikteki ruhu öldürecektir. Her dinlediğinde içindeki titreme azalacaktır. O yüzden hayat gibi sürekli kendini yenilemelisiniz.

Müzik ruhun gıdasıdır. Ruhunuzu aç bırakmayın. Ne tür müzik olursa olsun dinlemelisiniz. Hayatı anlamak duygularınızı anlamak monotonluktan kurtulmak coşkulu bir yaşam sürmek için müziğin ritmine kaptırmalısınız kendinizi. Oturup yazabiliyorsanız bir müzikte siz oluşturun. Müzik aşkı duyguyu yaşamı anlatmalı. Sizi size anlatmalı. Sizi insanlara anlatmalı. İnsanları insanlara anlatmalı. Kardeşliği barışı savunmalı dinleyenlerin yüreğini titretmeli.

Müzikle yaşama sevinci kazanın. Kendinizi müzikle bulup müzikle kaybetmelisiniz. Müziğin ritminde hayat bulmalı kalbiniz. Aşkınızı en derin müziklerde bulabilirsiniz. Acınızı da sevincinizi de müzik derinleştirir. Daha yoğun duygular için haydi radyonun sesini açın.

Mutlu Olmanın Yolları

Mutlu Olmanın Yollarıİnsan hayat boyu mutluluğun peşinde koşar durur. Kapısına gelen fırsatları cömertçe tepen insanoğlu zamanla bu fırsatları arar hale gelir. Hayat keşkeler ve pişmanlıklarla doludur. Yapılan eylemlerin sonuçları olumsuz olduğu zaman pişmanlık duyan insanoğlu yapmadığı eylemler içinde pişmanlık duyar. Her şekilde birçok olayın sonucu pişmanlığa çıkar.

Peki, mutlu olmanın yolu nedir? Bu yazıyı yazan bir yazar olarak mutlu muyum? Mutlu olamadığım için bu yazıyı yazıyorum. Mutluluk göreceli bir kavramdır. O yüzden yazılan çizilen her söz mutlak doğru değildir. Bu yazıdaki mutluluk bana göredir.

Mutlu olmanın temel koşulu anı yaşamaktır. Geçmişe takılıp kalan ya da hep bir gelecek kaygısı içinde olan insan mutlu olamaz. O yüzden anın tadını çıkarmalısınız. Unutmayın dün yaşandı bitti yarın ise ne olacağı belli olmayan bir muammadır.

Mutlu olmanın diğer bir koşulu sahip olduğun zenginliğin farkına varmaktır. Hep yükseklere bakmak sizi mutsuz edecektir. Çünkü istemenin arzuların sınırı yoktur. O yüzden elinizdekinin kıymetini bilmeli sahip olduklarınızın tadını çıkarmalısınız. Çok para kazanma hırsı ile sahip olduklarınızı elinizden kaçırabilirsiniz. Yardım edebilecek konumdayken yardım alacak konuma düşebilirsiniz. O yüzden gözünüzü çok para kazanma hırsı kaplamamalıdır.

Mutlu olmanın diğer koşulu ise hayattan tat almaya bakmaktır. Müzik dinleyin resim yapın gezin eğlenin hayatın tadını çıkarın. Monoton yaşamdan çıkıp kendi özünüze dönün.

Mutlu Bir Yaşam Sürmek

Mutlu Bir Yaşam SürmekHuzurlu mutlu bir yaşam sürmek herkesin yaşam felsefesidir. Bunu sağlamak için hayata dair bazı şeyleri elde etmiş olmamız gerekir. Yazı dizimde mutluluğun formülünü sizinle paylaşacağım. Yazı dizimi keyifle okuyacağınızı umuyorum.

Mutlu bir yaşam sürmenin temel şartları şunlardır:

1-İyi Bir Eş: Mutlu bir yaşam sürmek istiyorsanız iyi bir eş seçmelisiniz. Eşiniz dünyanızı cennete de çevirebilir cehenneme de dönüştürebilir. Bu yüzden sizi anlayan size hayatta mutluluk verecek bir eş bulmalısınız. Bir çok insan erken yaşta yaşlanıp ölüp gitmektedir. Eşinin dırdırına katlanamayan ve erken yaşta yaşlanıp ölen kişiler var.

2-İyi Bir İş: Kişi ömrünün büyük bir bölümünü işiyle meşgul olarak geçirir. Doğru meslek seçimi yapmayan binlerce insan bugün mutsuz bir hayat yaşamaktadır. Sizinle bütünleşmeyen meslek mesai doldurmak için yapılan meslektir. Sevmediğiniz bir işi sürekli yapmak sizde mutsuzluk yaratacaktır. İş sizin hayata pozitif yada negatif yaklaşmanıza neden olacaktır. İşiniz hayat standardınızı ve felsefenizi belirleyecektir. İş sizi maddi ve manevi tatmin etmiyorsa o işte mutlu olmanız imkansızdır.

3-Kalp Gözünüzün Açık Olması: İyi bir iş ve meslekten sonra olumlu bir benlik algınız yoksa mutlu olmanız imkansızdır. Kalp gözünüz açık olacak elinizdekinin kıymetini bilecek sahip olduğunuz zenginliğin farkında olacaksınız. Hayata insanlara her şeye pozitif yaklaşmalısınız.  Doğruyu bulmuş arayış içinde olmamalısınız. O zaman kendinizi bulup mutluluğa adım adım yaklaşırsınız.

Kumardan Kurtulmanın Yolu

Kumardan Kurtulmanın YoluKumar oynayarak büyük paralar mı kaybettiniz? Bu kumar müptelasından kurtulmak mı istiyorsunuz? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazı dizimizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Yazı dizimizin size ve okuyanlara büyük katkılar sağlamasını temenni ediyorum.

Kumardan kurtulmak istiyorsanız şu hususlara dikkat etmelisiniz:

1-Kaybettiklerinizi düşünmek sizi o masaya yeniden oturtacaktır. Bu anlamda kaybettiklerinizi düşünmeyeceksiniz. Geriye bakmak sizi hep o masaya davet edecektir. Bu anlamda geri dönmeyecek hayatın belli bir bölümüne sünger çekeceksiniz.

2-Kaybettiklerinizi nasıl telafi edebilirsiniz. Bunu düşünerek ek iş yapmaya başlayacaksınız. Ya da hayatınıza dair önemli tasarruflar alacaksınız. O masaya oturarak kayıpları geri kazanabileceğinizi düşünmeyeceksiniz. Bu kadar kaybetmişsiniz elinizdeki son varlığı da burada kaybederseniz ayağa kalkamaz hale gelebileceğinizi düşünmelisiniz. Bu anlamda o masaya bir daha oturmamalısınız.

3-Ciddi bir psikolog ya da psikiyatri doktorundan destek alın. Gerekiyorsa ilaçlar kullanmaya başlayın. İlaçlar sizi dinlendirecek ve gevşetecektir. Bu anlamda kendi ruhunuzun doktoru kendiniz olmalısınız. İç dünyanıza dönmelisiniz. Yaptıklarınızdan pişman olup tövbe etmeli bir daha o masaya oturmamalısınız.

4-Sizi kumara sürükleyebilecek tüm arkadaş ve araçlardan uzak durmalısınız. Akıllı telefon kullanıyorsanız tuşlu internetsiz telefona geçmelisiniz. Sürekli kumar muhabbeti yapan dost ve arkadaşlarınızdan uzak durmalısınız. Kumar olan mekânlardan uzak durmalısınız. Kendinize aktivite edinmeli kayıplarınızı unutturacak ortam ve mekânlara takılmalısınız. Kaybettiklerinizi düşünmek sizi o masaya davet edecektir. Bu anlamda hem aklınızı hem de ruhunuzu boşaltmaya çalışın.

Kolay Yoldan Para Kazanma Tuzakları

Kolay Yoldan Para Kazanma TuzaklarıKolay yoldan para kazanma hayali insanları internet dünyasında bir çok tuzağa düşürür. Bu tuzaklardan birisi de canlı bahis sektörüdür. Bugün binlerce web sitesi üzerinden canlı bahis yapabilirsiniz. Canlı bahisler yasal mıdır? Canlı bahisler yasal değildir. Kaçak bahis firması olarak da adlandırılan firmaları bugün internet dünyasında sıklıkla görebilirsiniz.

Telekominasyon İdare Başkanlığı sık sık canlı bahis sitelerine erişim engeli koymasına rağmen firmalar mantar gibi çoğalarak başka isimler altında faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.  Canlı bahis firmaları bugün binlerce ailenin dağılmasına sebep olmuştur. Bugün binlerce insan sabahtan akşama kadar bin bir türlü zorluklarla kazandığı paraları bilgisayar başında tuşlara basarak dakikalar saniyeler içinde kaybediyor.

İnsanları canlı bahis yapmaya iten nedenleri incelersek:

1-KOLAY YOLDAN PARA KAZANMA İSTEĞİ: Kişi bir kaç dakika içinde parasını 3-5-7 katlayabilir. Aldığı bahisin tutması ile kişi 100 lirasını birkaç dakika içinde 200 liraya çıkartabilir. Bu durum kişiye büyük lezzet verir. Sosyal yaşamda yorulmanın çalışmanın anlamsızlığını kişiye yükler. Kişi böylece Aman be saatlerce günlerce çalışıp 100 lira kazanacağıma bilgisayar başında birkaç dakika içinde paramı ikiye katlarım düşüncesi kişiye hakim olur. İş yerinde gün boyu gerek fiziksel gerek zihinsel yorulan üstüne bir de patronundan arada fırça yiyen insanoğlu internetten para kazanmayı hedefler. Bu kitleler eninde sonunda canlı bahis sitelerinin kucağına düşer.

2-HAYATA İLİŞKİN HAYALLER: Evlenmek, ev sahibi olmak, araba sahibi olmak, güzel kıyafetler, akıllı telefonlar ve iyi bir tatil. Kişi hayallerini gerçekleştirmek için paraya ihtiyaç duyar. Günlük yaşamda işinden kazandığı paralar genelde yetmez. Yol parası ev kirası faturalar derken kişinin elinde üç beş kuruş para kalır. Bu para ile hayallerinin küçük bir bölümünü gerçekleştirebilir. Hayallerinin peşinden koşan insanlar bu duruma dur demek adına internet dünyasında ek iş aramaya başlar. Ek iş ararken canlı bahis ve borsa tuzağına mutlaka düşer.

3-MADDİ YETERSİZLİK VE SOSYAL BASKILAR: Maddi olarak zor günler geçirenler, kısa sürede çok yüksek miktarda paraya ihtiyacı olanlar çıkışı genelde canlı bahiste ve borsada alır. Toplu para ihtiyacını karşılamak için önce gider bankadan kredi çeker. Sonra canlı bahis ve borsa sitelerine uğrar. Amacı çektiği krediyi 2 katına çıkarıp gidip kredisini kapatmak geri kalan para ile de ihtiyaçlarını sıkıntılarını gidermektir. Nitekim bunlar gerçekleşmez. İnsanların kaybetmesine endekslenmiş canlı bahis sitelerinde kişi elindekini kaybeder. Kaybetmeyi sindiremeyen insan kaybettiklerimi kazanayım çekileyim diyerek daha da dibe demir atar.

4-BİRİKİMLERİ DEĞERLENDİRME İSTEĞİ: Elinde üç beş kuruş birikimi olan insan bunu nasıl çoğaltabilirim derdine düşer. Altına yatırıp 3-4 ayda yüzde 10 kazanç elde etmeyi ölü yatırım olarak görür. Kişi kısa sürede parasını ikiye, beşe, ona katlamak ister. Bunun için internette araştırma yapar. İş kurmayı dener önce. Kurulan ve batan iş hikayelerini duydukça iş kurmaktan vazgeçer.  İnternet üzerinde borsa ve forex ilanlarını görür. İlan çok basit ve anlamlıdır. Bir ev hanımı 300 liramı 1 ayda 3000 lira yaptım. Günde bir iki saat zaman ayırarak der. Kişiye şu imaj aşılanır. Bu kadın ev hanımı haliyle 300 lirasını 3000 lira yaptıysa sen daha iyisini yaparsın sende bu sektöre gir hayallerine kavuş denir. Forex ve ikili opsiyonda kazanmak için kişinin çok sağlam bir psikolojiye, piyasalar konusunda ciddi deneyimlere, hırsını egosunu kendini kontrol edebilen bir yapıya sahip olmanız gerekir. Bu üçlüye sahip olamayan ve sisteme giren her 10 kullanıcıdan 8 tanesi masadan kaybederek kalkmaktadır.