Basen Eritmek İçin Bitkiler Çözümler

Basen Eritmek İçin Bitkiler ÇözümlerKadınların en çok zorlandıkları konulardan birisi basen eritme sorunudur. Basen ve kalçalar görüntümüzün bozulmasını sağlar. Özellikle yaz ayının gelmesi ile birlikte artık ince giyinen insanların vücut hatları ortaya çıkmaya başlar. Bu anlamda yazın ciddi basen ve kalça eritme çalışmalarına başlarız.

Basenlerin erimesinde etkili yararlı besin gurupları vardır. Bu besinleri tüketerek, düzenli spor ve egzersizlerle basen ve kalçalarda biriken yağları eritebilir güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Basen eritmede etkili bitkisel ürünler şunlardır:
1- Yeşil Çay: Diyet yapın ya da yapmayın mutlaka günde 2 fincan yeşil çay tüketmelisiniz. Vücutta oluşan ödemin atılmasında, serinlemenizde ve güzel bir vücuda kavuşmada yeşil çayın yeri ve önemi büyüktür. Hamile ve emziren kadınların yeşil çay kullanması sakıncalı durumlar yaratabilir.
2- Biberiye: Yağ yakma ve ödem atma bitkisi olarak bilinen biberiyenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. İştah kesme özelliği ile öne çıkan biberiye basen eriten herkesin gönül rahatlığı ile tüketebileceği yan etkisi olmayan oldukça faydalı bir bitkidir.
3- Zencefil: Kış aylarında direnci güçlendiren bitki olarak bilinen zencefil her mevsimde kullanılabilen güçlü bir bitkidir. Basen eritme konusunda oldukça etkili olan zencefil zayıflamada en etkili kullanılan bitkidir.
4- Lahana: İçerdiği yüksek su ve düşük yap nedeniyle lahana kilo vermede oldukça etkilidir. Bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenlerin tercihi genelde lahana yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir