Ödem Atarak Zayıflama

Vücutta sıvı birikimi şeklinde kendini gösteren rahatsızlığa halk arasında ödem denir. Ödem ciddi bir vücut problemidir. Vücudun şık görünümünü bozan kişiyi olduğundan kilolu gösteren rahatsız edici bir durumdur. Özellikle eller, ayaklar ve yüzde şişmeler oluşur. Vücudun suyu gerektiğinden fazla vücutta tutması ile ortaya çıkar. Ödeme bir çok hastalık neden olabilir. Böbrek rahatsızlığı çekenler, kalp damar yolu hastalıkları, karaciğer rahatsızlığı çekenlerde ödem sıklıkla görülür.

Ödemden doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Ödem attıran besin gurupları şunlardır:
1- Mısır Püskülü: Lif bakımından zengin olan mısır püskülü vücuttan suyun çekilmesinde oldukça etkilidir. Mısır püskülünü ister çay şeklinde ister salatalarda kullanarak tüketebilirsiniz.
2- Defne Yaprağı: Defne yaprağı halk arasında ödem attırıcı olarak bilinir. Müshil etkisi olan defne yaprağı vücuttaki toksinlerin atılmasında aktif görev alır. Salatalara aromatik bir tat katan defne yaprağı son derece sağlıklı bir bitkidir.
3- Kiraz Sapı: Düşük kalorisi ile yazın vazgeçilmez meyvesi kiraz sapı ödemden kurtulmak için çok etkili bir bitkidir. Bölgesel zayıflama uzmanları, zayıflama merkezlerinde kiraz sapını aktif olarak kullanır. Kiraz sapı kurutularak çay olarak tüketilmesi tavsiye edilir.
4- Maydanoz sapı: İçerisinde yağ barındıran maydanoz bölgesel zayıflamada, yağ yakmada ve ödem attırmada çok güçlü bir bitkidir. Maydanoz sapının sabah aç karnına içilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir