Toplumda İtibar Görmek

Toplumda İtibar GörmekToplumda itibar görmek herkes tarafından sevilmek yaşam gayemizden birisidir itibar görmek insanın ruhunu okşayan bir durumdur. İnsan şeref namus ve itibarı için yaşar bir çok insanın hayatta en büyük korkusu toplumdaki itibarının zedelenecek duruma düşmesidir peki toplumda itibar nasıl sağlanır bu yazı dizimizde toplumda itibar görmeyi anlatacağım.

Toplumda itibar görmeniz için topluma kendinizi sevdirmelisiniz toplum her zaman mazlumun yanında yer almıştır bu yüzden iyi insan olmak güler yüzlü olmak ve ezilenin haksızın yanında yer almalısınız. Toplum için faydalı işler yapmalısınız bunu yaparken gösterişten uzak durmalısınız toplum çok hassastır yaptığınız eylemlerin gösteriş için mi yoksa içten gelinerek yapılan bir eylem olup olmadığını kısa sürede anlar.

Toplumsal faaliyetlerin içinde yer almalısınız düğün cenaze gibi toplu etkinliklere katılmalısınız bu etkinliklerde uygun tavır ve davranışlar sergilemelisiniz insanların acısını paylaşmalısınız sevinçlerine ortak olmalısınız toplumu bölecek kutuplaştıracak söz ve eylemlerden uzak durmalısınız sözünüzün ardını arkasını iyi bilmeli konuşmadan önce 2 defa düşünmelisiniz.

Toplum tarafından sevilen birisi olmak için illa çok paranızın olmasına gerek yoktur bir çok insan paran varsa herkes seni sever yanında olur paran yoksa kimse yanında olmaz düşüncesine sahiptir bu düşünce yanlış bir düşüncedir. Paranın açamadığı kapılar vardır ne kadar paranız olursa olsun toplumda iyi bir insan olup doğru hareketler sergilemezseniz toplum sizi sevmez ve bağrına basmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir